Jete lisee

Logopeedi otsing

Viimane nädal on tõestanud taaskord, et erivajadusega lapsevanemal on meie riigis väga keeruline saada teenuseid/abi lapsele. Alustame siis algusest, esmaspäeva hommikul helistasin taas Terviseabisse, sest seisulaud pole siiani meieni jõudnud, oodanud oleme 2,5 kuud. Lubati selle nädala jooksul, siiani on vaikus.
Lastekaitse ja sotsiaaltöötaja tegid kolmapäeval kodukülastuse, küsimused meile ikka samad. Miks meie arstid Tallinnas on? Kas Pärnu tohtrid ei sobi? Täiesti aus olles, siis ei ole siin oma ala hästi tundvat spetsialisti ja seletades neile asja ära, said ka nemad aru. Ma ei saa ju viia last neuroloogi juurde, kes mulle suvel ütles Jetele peale vaadates, ilma ühegi uuringuta, et lapsel on ajupõletik ja ajukasvaja. Hetkel on tõeline jackpot meie elus Jete füsioterapeut, kes aitab ja nõustab meid, kuis vähegi oskab ja teeb oma tööd tõesti hästi ja südamega. Mõlemad valla töötajad olid koduvisiidi lõpuks hämmingus, kuidas me küll toime tuleme, nii vaimselt kui majanduslikult. Lastekaitsetöötaja küsis, et kas olen proovinud kõiki kulutusi kuu lõikes kirja panna? Ei ole tõesti, see summa on kindlasti suurem, kui minu igakuine sissetulek, sest palju toetavad majanduslikult meid minu vanemad.
Nädala algul hakkasin uuesti Pärnusse logopeedi otsima. Kuna logopeed, kelle juures olime varem käinud, ei tööta enam Pärnu Haiglas, tegin erinevatesse Facebooki gruppidesse postituse, lootes saada teavet Pärnus tegutsevate logopeedide ja inimeste kogemuste kohta. Kohe hakkas ka nalja saama. Üks selline grupp oli “Tervis.” Möödusid mõned minutid, kui kaks vanemat prouat postituse all kurjustasid (postitusel oli ka Jete pilt) “Kes oli küll arst, kes sellise diagnoosi pani? Kindlasti vale diagnoos, sest lapsel nii selge silmavaade.” “Vaheta arsti.” lisaks mitmeid kommentaare, mille mõte oli, et sellises vanuses laps ei peagi piuksugi tegema ja enne 5ndat eluaastat pole vaja ühtegi spetsialisti kaasata.
Eile terve päeva suhtlesin erinevate arstide, mitmete logopeedide ja õppenõustamiskeskusega, kes enne logopeedile suunamist soovitas meil külastada Kalmer Lepiku Hambaravi ja sealset Müofunktsionaalset terapeuti. Sain tänaseks aja ning läksime kella 15.00 kohale. Väga tore ja rõõmus Kadri Veidenberg võttis meid vastu, kuid üsna kohe tunnistas, et nii pisikestega pole tegelenud ja kahjuks ei oska meid aidata.
Facebooki postitusest oli siiski ka kasu, sain teada, et Sanatoorium Tervises on logopeed Inga Mutso, keda teadsid mõned mu tuttavad ja kogemused temaga positiivsed. Helistasin Tervisesse, et asja uurida, öeldi, et täitsa võimalik reh. plaani alusel teenust saada, kuid kahjuks on Pärnu Haigla märkinud ennast meile teenuse osutajaks ja kahest erinevast kohast pole võimalik reh. teenuseid saada. Pärnu Haiglast me tegelikult ühtegi teenust hetkel ei saa. Perearsti teraapiafond saaks meile võimaldada ainult 3-4x saatekirja, eraarstina töötavale logopeedile. Kuna sealne logopeed maksab 35eurot tund,on ka nende võimalused piiratud. Haigla ainus logopeed on ülerahvastatud, esimesed vabad ajad on mais jne. Täielik peaga vastu seina jooksmine.
Facebookis leiad meid: https://www.facebook.com/Jetelisee/

2 kommentaari “Logopeedi otsing

  1. Logopeedist niipalju, et on väga raske leida head ja sobivat (kellega laps tahab üldse koostööd teha) inimest. Perearsti saatekirjaga annab edukalt käia mõned korrad logopeedil (ise käisin 6 korda). Kui reha plaan on Pärnu haiglas tehtud, saab selle edukalt ringi suunata sinna, kus saaks vajalikku teenust. Eriti siis, kui miskit ei saa Pärnu Haiglast. Saab korra ära lõpetada, võtta uus suunamine ja siis uus koht panna. Endal on plaan Tartus tehtud, aga teenused saan Tallinnast. Eks see üks paras mängimine on ja võtab ajakulu. Kui on midagi vaja küsida, mõnda logopeedilist mängu vms, siis võib meilile kirjutada. Olge vaprad.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s