Jete lisee

Esimene silmaarst käidud…

Aasta esimest teisipäeva alustasime pika päevaga Tallinnas. Külastasime neuroloogi, logopeedi ja silmaarsti. Kohe Dr.Sanderi kabineti sisenedes, ütles ta, et Jete on kõvasti kasvanud, tõsi ta on. Jete kandmine süles on juba tõsine katsumus, eriti praegu, kui aastaajale vastavalt on terve hulk riideid seljas. Käru me endiselt ei armasta.
Seetõttu olen hakanud jälle mõtlema uue variandi peale, et äkki tahab Jete hoopis selg sõidu suunas olla. Praeguses vankris see võimalus puudub ja kärus olles ta mind ei näe, mis on ka üks võimalikest põhjustest, et kisa lahti kohe.
Logopeed ja toitumisnõustaja olid samuti meiega rahul, sest kaaluiive oli positiivne, olime juurde võtnud veidi üle 500g. Pikk jutt oli teemal, miks peaksime siiski ajutiselt laskma gastostroomi panna, sest nende sõnul on kogu söömine hetkel Jetele ebameeldivust tekitav ja vaevaline ning võib juhtuda, et üks hetk tõmbab ta toidu hingetorru ja tagajärjed on tõsised. Meile anti kuu aega, et mõelda sellele ning veebruari teises pooles, kui läheme uuele visiidile, tuleb otsusest teada anda.
Juba uue aasta esimestel päevadel leppisime Dr.Sanderiga kokku, et Tallinnasse tulles saadab ta meid silmaarstile, sest silmi pole meil kontrollitud. Nagu ka piltidelt näha, siis väike kõõrdsilmsus meil on ning soovisin, et ka ülejäänud nägemist kontrollitaks, nii palju kui hetkel võimalik. Peale pikka päeva oli Jete juba nii väsinud, et väga ta end vaadata ei lubanud, veidi jälgis neid aparaate, millega arst tema silmi kontrollis, kuid tulemuseks paluti siiski tagasi tulla, sest arsti sõnul ei saanud ta sel hetkel aru. kas miskit on valesti või ei. Kui päev hiljem digilukku läksin, siis oli seal sissekanne, et üks silm on -4 ja teine -3,25.
Iga kord kui Jetel taas järgmine terviseprobleem leitakse, tekib küsimus “palju veel?, kas tõesti juba ei aita?” Mitmed inimesed on mulle öelnud, et inimesele antakse kanda täpselt nii palju, kui ta kanda suudab, aga minu piirid on ammu ületatud.
Facebookis leiad meid: https://www.facebook.com/Jetelisee/

Üks kommentaar “Esimene silmaarst käidud…

  1. Need uued diagnoosid tõesti on rasked kanda. Isegi kui tead ja kahtlustad, siis paberil on neid sõnu ikka raske näha. Jõudu!
    Nägemise kohta ütlen nii, et kuigi raske on alguses leppida sellega, et peab prille kandma hakkama (vist peab?) ja ebamugav teile mõlemale, siis üsna ruttu harjub ja plusse asja juures leiab rohkem kui miinuseid.
    Kui minu kutile kirjutati 11-kuuselt prillid (+5 mõlemad) siis hakkas ta üsna ruttu ennast sihipärasemalt liigutama, lisaks muutus tema eneseväljendus tüki maad paremaks. Kindlasti huvitavam olla, kui asju selgelt näeb!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s